Labs sākums darbam!

Ar Doitex programmatūras palīdzību datoru ir iespējams lietot vislabākajā veidā - veselīgi, motivējoši un produktīvi.

 
Reģistrēties

Stipras darbības rada panākumus

Stīvs Džobs

Lai kaut ko dzīvē sasniegtu, vispirms ir jābūt skaidrai vīzijai un mērķiem.

Jo sākumā arhitekts izdomā mājas projektu, un tikai pēc tam celtnieki ar savām darbībām uzceļ māju - tādu, kā arhitekts to bija iztēlojies un uzzīmējis projekta skicēs.

Arī mūsu dzīves ir kā mājas celtniecība. Ar savām domām un darbībām mēs varam izveidot tādu dzīvi, kādu vēlamies:

1. Domās mēs iztēlojamies, ko vēlamies
2. Tad ieskicējam iztēloto - rakstiski vai attēlu veidā
3. Ar savām darbībām materializējam ieskicētās vēlmes

Ar diviem pirmajiem soļiem parasti nav sarežģījumu - eksistē daudzas tehnikas un paņēmieni kā vizualizēt, iztēloties, plānot, izvirzīt mērķus un tml

Bet kā ir ar trešo soli - darbÄ«bu? Kad tā jāveic, kur tā jāveic un kā?

KAD jāveic darbība:

Lai kāda bÅ«tu nepieciešamā darbÄ«ba, ir skaidrs, ka jārÄ«kojas ir TAGAD. Nav iespÄ“jams rÄ«koties pagātnÄ“. Un nav iespÄ“jams rÄ«koties nākotnÄ“ - tā vÄ“l nav pienākusi. Nav iespÄ“jams arÄ« pateikt, kā mÄ“s tieši rÄ«kosimies kaut kādos varbÅ«tiskos nākotnes scenārijos.

Un pat, ja tieši tagad neatrodies Ä«stajā biznesā, vai Ä«stajos apstākļos, neiedomājies, ka tāpÄ“c tev bÅ«tu jāatliek sava darbÄ«ba, gaidot, kad nonāksi Ä«stajā biznesā vai Ä«stajos apstākļos. NetÄ“rÄ“ arÄ« savu laiku tagadÄ“jā brÄ«dÄ« prātojot, kā tiksi galā ar hipotÄ“tiskām nākotnes grÅ«tÄ«bām - tu tiksi galā ar jebkādu nākotnes situāciju tad, kad tā pienāks. 

Neceri, ka iztÄ“lojoties un vizualizÄ“jot mÄ“rÄ·i, varÄ“si tikai sÄ“dÄ“t un gaidÄ«t, kad Universs tev to piegādās. Ir jārÄ«kojas. Un nebÅ«s piemÄ“rotāks brÄ«dis rÄ«cÄ«bai, kā tieši tagad.

KUR jāveic darbība:

Tavai darbÄ«bai, lai kāda tā bÅ«tu, visticamāk ir jānotiek tavā pašreizÄ“jā biznesā vai darba vietā. Un tavai darbÄ«bai ir jābÅ«t saistÄ«tai ar cilvÄ“kiem un lietām, kas tieši tagad ir tavā tuvākajā apkārtnÄ“. Jo TAGAD tu atrodies tur, kur atrodies.

Tu nevari rÄ«koties tur, kur vairs neatrodies un arÄ« ne tur kur vÄ“l neatrodies. VienÄ«gā vieta, kur tu vari rÄ«koties, ir tā, kur tu atrodies pašlaik - pašreizÄ“jais uzņēmums, pašreizÄ“jā darba vieta.

Tas, kur tu pašlaik atrodies savā attÄ«stÄ«bā - ir vieta. Tas, ko tu iztÄ“lojies un vÄ“lies - ir jauna vieta. Jaunu vietu tu vari iegÅ«t vienÄ«gi piepildot esošo vietu. Tu nevari pārlekt pāri noteiktiem attÄ«stÄ«bas posmiem.

Tev ir pieejama konkrÄ“ta vieta, kura tev ir jāpiepilda. Un tikai šajā vietā, kur tieši tagad tu atrodies, ir iespÄ“jams veikt nepieciešamās darbÄ«bas, lai iegÅ«tu jaunu vietu.

Nepārmet sev, ja vakardienas darbu padarÄ«ji slikti. Dari šodienas darbu labi. Paturi prātā savu vÄ«ziju un mÄ“rÄ·us, veicot pārliecinātu un mÄ“rÄ·tiecÄ«gu darbÄ«bu uzņēmumā, kurā tu pašlaik atrodies.

KĀ jāveic darbība:

Katra diena ir vai nu izdevusies vai neizdevusies. Un tikai izdevušÄs dienas tuvina tevi mÄ“rÄ·im. Ja katra diena bÅ«s neizdevusies, neko nesasniegsi.

Ja ir kaut kas, kas var tikt izdarÄ«ts šodien, bet tu to neizdari, tad tu esi izgāzies un diena ir neizdevusies. Slinkuma sekas ir ļoti nepatÄ«kamas - atliktas izdarāmas darbÄ«bas tevi attālina no mÄ“rÄ·a.

Tu nevari prognozÄ“t rezultātus pat visvienkāršÄkajām savām darbÄ«bām, jo tu nezini, kādus neredzamus spÄ“kus tu iekustini ar savu darbÄ«bu. Ä»oti daudz kas var bÅ«t atkarÄ«gs darot viselementārākās lietas.

Jebkura maza rīcība var atvērt durvis kādai iespējai. Un tu nevari zināt visas iespējamās kombinācijas dažādām darbībām un rīcībām. Tāpēc tava attieksme, atsakoties padarīt kādu mazu darbiņu, var izraisīt pamatīgu aizturi virzībā uz mērķi.

TāpÄ“c visu, kas var tikt izdarÄ«ts šodien - izdari šodien.

TomÄ“r atceries - tev nav tāpÄ“c jāpārstrādājas. Izdari darbus tam atvÄ“lÄ“tajā laikā. SabalansÄ“ta darba diena ir pilnÄ«gi pietiekoši.

Jo nav tik daudz svarīga padarīto darbu kvantitāte, bet gan katra padarītā darba efektivitāte.

Katra atsevišÄ·Ä darbÄ«ba pati par sevi ir vai nu panākums vai neizdošanās.

Katra atsevišÄ·Ä darbÄ«ba pati par sevi ir vai nu efektÄ«va vai neefektÄ«va.

Katra neefektÄ«va darbÄ«ba ir neizdošanās. Un, ja visu savu dzÄ«vi darÄ«si neefektÄ«vas darbÄ«bas, tad dzÄ«ve kopumā bÅ«s neizdevusies.

Jo vairāk darbību veiksi, jo sliktāk tev, ja tās pārsvarā būs neefektīvas.

No otras puses, katra efektīva darbība pati par sevi ir panākums. Un, ja katra tavas dzīves darbība būs efektīva, tad dzīve garantēti būs izdevusies.

Neizdošanās cÄ“lonis ir tas, ka tiek darÄ«tas pārāk daudz neefektÄ«vu lietu un netiek darÄ«tas pietiekoši daudz efektÄ«vu lietu.

Katra darbība ir vai nu stipra vai vāja. Kad arvien vairāk tavu darbību būs stipras, tad tu gūsi panākumus.

Katru darbību tu vari padarīt stipru un efektīvu, ja to darot savā apziņā turēsi savu vīziju un mērķus.

KamÄ“r tu strādā darbā, nav nepieciešams turÄ“t savā prātā vÄ«ziju un mÄ“rÄ·us vienmÄ“r ļoti detalizÄ“ti, lÄ«dz sÄ«kākajai niansei. Tev ir jāpatur prātā vÄ«zija, bet tikai vispārÄ«gā veidā. VÄ«zija un mÄ“rÄ·i ir jādetalizÄ“ brÄ«vajā laikā, kad nepieciešams iztÄ“loties, veikt pierakstus, skices un tml

BrÄ«vais laiks ir jāvelta savas vÄ«zijas precizÄ“šanai un mÄ“rÄ·u nospraušanai. BrÄ«vajā laikā ir jāatkārto savi mÄ“rÄ·i, jāpārskata vÄ«zija un tas viss jāieliek savās domās. Ja vÄ“lies sasniegt rezultātus pÄ“c iespÄ“jas ātrāk, tad velti vÄ«zijas un mÄ“rÄ·u precizÄ“šanai visu savu brÄ«vo laiku, kad vien tev tāds ir.

Jo vairāk tu slīpēsi savu vīziju, jo labāk iztēlosies, ko vēlies, līdz sīkākajai detaļai, precīzi nofiksējot, jo vieglāk būs stimulēt savu mērķtiecīgumu un ticību, veicot darbības savā darba vietā.

Uzlabo savu vīziju no darba brīvajā laikā, līdz tā piepildīs tavu apziņu tik pilnīgi, ka tu spēsi to vienmēr turēt savās domās, lai ko tu darītu. Tu kļūsi ļoti entuziastisks, jo tev ar vien labāk patiks sava vīzija un tev tā kļūs ar vien reālistiskāka - tas viss tev dos iedvesmu un enerģiju darīt stipras un efektīvas darbības.

StÄ«vs Džobs lika pārtaisÄ«t iPhone iekšÄ“jo detaļu izvietojumu 20 reizes. Viņš lika dizaineriem, lai tie izkārto sÄ«kās detaļas pÄ“c iespÄ“jas skaistāk. MÄ“s lietojam iPhone un nemaz neredzam, kā tā iekšpusÄ“ ir izkārtotas dažādas detaļas. KāpÄ“c gan bÅ«tu tik bÅ«tiski censties sakārtot to, ko lielākā daļa cilvÄ“ku nekad pat neredzÄ“s?

StÄ«vs Džobs zināja, cik svarÄ«gi ir piepildÄ«t savu vietu. Cik svarÄ«gi ir savu darbu darÄ«t maksimāli labi. Viņš varÄ“ja palaist iPhone ražošanā ar jebkādu kaut cik normālu detaļu izvietojumu. Viss taču darbotos - detaļas bÅ«tu kaut kā savā starpā savienotas un ieliktas iPhone korpusā, kuru mÄ“s neviens neskrÅ«vÄ“tu vaļā, veicot pirkumu veikalā. Bet tā bÅ«tu vāja darbÄ«ba. Lai gÅ«tu panākumus, ir jādara stipras darbÄ«bas.

Rakstā izmantoti fragmenti no 1910. gadā izdotās grāmatas "The science of getting rich" (Wallace D. Wattles).


Iesaki draugiem: 

Doitex motivācija

Parasti ir šāds scenārijs:
1. Izlasāt kādu motivējošu/pamācošu rakstu;
2. Iegūstat motivāciju;
3. Ikdienas ritms, apkārtējā vide un apstākļi veicina to, ka aizmirstat par rakstu un motivācija pazūd.

Bet ar Doitex ir sekojoši:
1. Izlasāt kādu motivējošu/pamācošu rakstu;
2. Iegūstat motivāciju;
3. Doitex atgādina par izlasīto rakstu - un Jūs atkal izjūtat motivāciju!

Atgādināšana ir zināšanu māte. Zināt nozīmē pielietot praktiski. Doitex atgādinājumi pakāpeniski veicinās, ka motivējošo rakstu idejas tiek realizētas praktiski.
 
X

Maksas licence

Partneru licence

Cena: 25 EUR (ar PVN)
Kā iegūt?
PayPal

Paldies, reģistrēšanās noritēja veiksmīgi!

Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi, , tika nosūtīts apstiprināšanas kods, kas Jums būs jāievada pirmo reizi autorizējoties programmā.

Lai lejupielādētu programmu, spiediet uz saites: Lejupielādēt