Labs sākums darbam!

Ar Doitex programmatūras palīdzību datoru ir iespējams lietot vislabākajā veidā - veselīgi, motivējoši un produktīvi.

 
Reģistrēties

Kas ir pastāvīga sasprindzinājuma trauma - PST?

Slimība vai slimību kopums, kas ietekmē muguras, kāju un roku muskuļus, cīpslas un nervus, izraisot sāpes un ķermeņa funkcionālos traucējumus.

Kādi ir PST simptomi?

Sāpes jostasvietas, krustu, sprandas, plecu vai plaukstu locītavu rajonā. Roku, kāju tirpšana. Galvas sāpes. Ādas sūrstēšana atsevišķos rajonos. Acu sūrstēšana, nogurums vai apsārtums.

Kā rodas PST?

Trauma rodas no nepārtraukta sasprindzinājuma, kad ķermenis ilgu laiku atrodas nekustīgā stāvoklī un uzmanība tiek koncentrēta uz darāmo darbu vai arī nepārtraukti tiek veikta vienveidīga darbība ar darba objektu.

Cik ilgā laikā var iegūt PST, nepareizi strādājot ar datoru?

Tas atkarīgs no katra cilvēka dzīvesveida, darba slodzes un fizioloģijas. Parasti par PST uzzina pēc vairāku gadu nostrādāšanas pie datora. Pirmie simptomi var būt jūtami jau pēc aptuveni 3 līdz 5 gadu regulāras, ilgstošas un nepareizas strādāšanas ar datoru.

Kādā vecumā cilvēkam var būt PST?

PST nav tikai vecāka gadagājuma cilvēku problēma. Arī nepareiza sēdēšana skolas solā ir viens no PST riska faktoriem. Tā kā mūsdienās datorus sāk intensīvi lietot jau bērnudārza, skolas un studiju laikā, tad PST var būt arī jauniešiem.

Kāds ir veselībai drošs režīms, lietojot datoru?

Ik pēc noteikta laika ievērot pārtraukumus, veikt izstaipīšanās vingrinājumus vai vismaz piecelties no krēsla un pāris minūtes pastaigāt.

Cik bieži un ilgi ir ieteicams ievērot pārtraukumus lietojot datoru?

Katram cilvēkam tas var būt individuāli – atkarībā no vairākiem faktoriem: ķermeņa svars un garums, vecums, veselības stāvoklis, darba slodze, darba specifika, regulāras fiziskās aktivitātes u.c. LR VSAA strādājošajiem rekomendē ievērot 5 līdz 10 minūšu pārtraukumus ik pēc 1 datora lietošanas stundas.

Kāpēc pārtraukumi ir efektīvi?

Datora lietošanas laikā uz atsevišķām ķermeņa daļām iedarbojas statiska slodze. Pārtraukumu laikā ķermenis var atjaunoties. Sportisti svaru zālē savu treniņu laikā starp vingrinājumiem arī ievēro regulārus pārtraukumus, pretējā gadījumā nebūtu iespējams pilnvērtīgi izpildīt visu treniņa programmu.

Kā pārtraukumi ietekmē strādāšanas produktivitāti?

Regulāru pārtraukumu ievērošana strādājot ar datoru samazina psihoemocionālās pārslodzes risku. Tādejādi uzlabojas koncentrēšanās spēja, samazinās garīgais nogurums – darbs tiek padarīts ātrāk un kvalitatīvāk.

Vai atslodzes pārtraukumu laiks ir iekļauts oficiālajā darba laikā?

Saskaņā ar LR darba likumdošanu, darba devējam darbs jāorganizē tā, lai darbiniekam, kas strādā ar datoru, atslodzes pārtraukumu laikā ir iespēja veikt cita rakstura darbu (ne pie datora). Ja darba devējs to nevar noorganizēt, tad atslodzes laiks vienalga tiek ieskaitīts kā darba laiks.

Kā darbojas Doitex programmatūra?

Speciāls Doitex programmatūras modulis nemanāmi darbojas fona režīmā paralēli lietotāja darbam ar citām datora programmām. Ja lietotājs ilgāku laiku ir nepārtraukti nostrādājis ar tastatūru vai peli, tad programma aicina ievērot pārtraukumu.

Ko nozīmē Doitex programmatūras statuss „Pārslodze”?

Ja ir aktīvi lietota tastatūra vai pele, sasniedzot veselībai drošā datora lietošanas laika limitu, tad turpmākais datora lietošanas laiks tiek uzskaitīts kā pārslodzes laiks. Ar katru turpmāko sekundi uz ķermeni turpina iedarboties statiskā slodze, palielinot pastāvīga sasprindzinājuma traumas iegūšanas risku. Jo ilgāk tiek turpināts strādāt ar datoru bez pārtraukuma, jo lielāka statiskās slodzes traumējošā ietekme uz ķermeni.

Vai nelielas pauzes, piemēram, lasot tekstu, tiek uzskaitītas kā datora aktīvas lietošanas laiks?

Jā, visas pauzes, kuras ir īsākas par 5 minūtēm, tiek uzskaitītas kā datora aktīvas lietošanas laiks.

Kā tiek noteikts datora kopējais lietošanas laiks?

Datora kopējā lietošanas laikā tiek iekļauti šādu statusu laiki: Darbība, Nelielas pauzes (<5 min), Pārslodze, Atslodze. Garāki pārtraukumi (>5 min) netiek iekļauti datora kopējā lietošanas laikā.

Kā Doitex programmatūra darbojas dinamiskas darba dienas gadījumā, kad ir daudzi pārtraukumi datora lietošanā?

Datora lietotājs var vispār neredzēt Doitex atgādinājumus, ja darba laikā sanāk ievērot dažādus pārtraukumus, piemēram, saruna ar kolēģi, apspriede, kafijas pauze, pusdienas u.c. Doitex brīdina par pārslodzi tikai tad, kad tas tiešām ir nepieciešams. Savukārt uzkrātā statistika sniedz pārliecību par to, ka strādāts tiek nekaitējot veselībai.

Vai Doitex atgādinājumi netraucē darbam?

Doitex atgādinājumi netraucē darbam. Tiem vairāk ir informatīvs un izglītojošs raksturs. Lēmuma pieņemšana jebkurā no situācijām vienmēr ir datora lietotāja ziņā. Doitex respektē, ka eksistē darbu termiņi, uzstājīgi klienti vai vadība. Tomēr jebkurā gadījumā ir nepieciešams uzkrāt statistiku, lai varētu pieņemt motivētus lēmumus nākotnē.

Ja ir kaut kas vēl, ko TU vēlies noskaidrot...

Sūti savu jautājumu uz e-pasta adresi - atbalsts[at]doitex.lv, aizvietojot [at] ar @
 
X

Maksas licence

Partneru licence

Cena: 25 EUR (ar PVN)
Kā iegūt?
PayPal

Paldies, reģistrēšanās noritēja veiksmīgi!

Uz Jūsu norādīto e-pasta adresi, , tika nosūtīts apstiprināšanas kods, kas Jums būs jāievada pirmo reizi autorizējoties programmā.

Lai lejupielādētu programmu, spiediet uz saites: Lejupielādēt